Усі блоги

Блог

Як вибрати перфоратор

В ремонті та будівництві, Вам завжди знадобиться один з найпотрібніших будівельних інструментів - перфоратор! З появою перфоратору працювати стане легше та комфортніше!

Одразу постає питання: як вибрати перфоратор, який буде стабільно функціонувати протягом тривалого періоду часу?

Перфоратор –це електроінструмент, який призначений для пробивання отворів у твердих матеріалах за рахунок використання ударного механізму.

Перфоратор застосовується для виготовлення отворів в бетонних, цегляних, кам'яних будівельних конструкціях підвищеної міцності методом нанесення механічних ударів по насадці, що здійснює комбіноване поступально-обертальний рух.

 

Додатковими завданнями перфоратора є:

 

1. висвердлювання отворів в різних матеріалах за рахунок функції дрилі;

 

2. нанесення тривалої серії осьових ударів в режимі відбійного молотка.

Потужність перфоратора

Оскільки ручний перфоратор використовується в основному для пробивання отворів або руйнування твердих поверхонь, то електрична потужність відіграє основну роль у визначенні можливостей цього інструменту.

Потужність сучасних перфораторів найчастіше знаходитися в межах від 450 до 2000 Ват. Чіткого поділу на категорії немає, але умовно можна сказати, що інструменти з потужність до 900 Ват – це побутові перфоратори, а з потужністю більше 900 Ват – це професійні перфоратори.

Якщо Вам потрібно пробивати товсті стіни – купіть потужний перфоратор з потужністю від 1500 Ват.

Відповідно, якщо Ви не плануєте професійно займатися ремонтами, можете вибирати хороший перфоратор потужністю 750-900 Ват. А якщо Вам потрібно раз на півроку зробити дірку в чомусь, то підійде і електричний перфоратор потужністю 550 – 600 Ват.

 

Тип перфоратора

Залежно від особливостей розміщення двигуна в корпусі існують два основні типи перфораторів – горизонтальні і вертикальні.

У горизонтальному перфораторі електродвигун розташований паралельно ударної осі (горизонтально).

У вертикальному перфораторі двигун розміщується перпендикулярно до ударної осі, через це інструмент схожий на перевернуту англійську букву L, завдяки чому вертикальні перфоратори ще називають L – подібними.

Сила удару

Сила удару перфоратора показує, з якою енергією проводитися взаємодія перфоратора з оброблюваною поверхнею. Від цього показника залежить ефективність та швидкість роботи інструменту. Вимірюється він у Джоулях і прямо пропорційно залежить від потужності.

Наприклад, перфоратор Bosch PBH 3000-2 FRE при потужності 750 Вт має силу удару 2,8 Дж і може робити отвори в бетоні діаметром до 26 мм, а великий перфоратор Makita HR 5211 C при потужності 1500 Вт має силу удару 20 Дж і може робити отвори в бетоні діаметром до 52 мм.

В середньому для побутового використання можна вибирати моделі перфораторів з силою удару 2,6-4,5 Дж.

 

Кількість режимів

Крім основної функції пробивання отворів, перфоратор може мати й інші, в залежності від того, скільки режимів роботи в ньому передбачено.

Найчастіше можна зустріти такі режими роботи перфоратора:

– Свердління. У цьому режимі робота перфоратора не відрізняється від роботи звичайної електричної дрелі. У режимі свердління перфоратор можна використовувати для отримання отворів в порівняно м’яких матеріалах, наприклад в дереві.

– Свердління з ударом. У цьому режимі перфоратор здійснює кругові і одночасно поступальні рухи свердла. Це основний режим роботи більшості перфораторів. Він використовується для отримання отворів у твердих матеріалах.

Багато електричних дрелей теж мають функцію свердління з ударом. А на питання: що краще ударна дрель або перфоратор? – однозначно відповісти не можна, оскільки у цих інструментів різні принципи роботи. Дрель краща для свердління в порівняно м’яких матеріалах, тоді як для пробивання отворів в твердих поверхнях все таки краще перфоратор.

– Удар. У режимі «удар» обертальні рухи робочого елемента відсутні, а присутні тільки ударні і такий ударний перфоратор може використовуватися в якості відбійного молотка.

При покупці потрібно звернути увагу на те, скільки режимів підтримує конкретний інструмент. Бувають одно-, двох-і трьохрежимні моделі, які відповідно підтримують один, два або всі три режими роботи.

Краще всього купити трьохрежимний перфоратор, який можна буде використовувати для різних цілей.

Тип патрона

Патрон для перфоратора – це пристосування для кріплення робочої насадки (свердла, бура, коронки, зубила або іншої). Зараз найбільш поширеними є два типи перфораторних патронів SDS + і SDS max.

Патрони SDS + встановлені на більшості побутових перфораторів, вони можуть використовуватися з бурами діаметром до 15 мм.

Патрони SDS max призначені для використання в професійних моделях, на них можуть кріпиться бури великих діаметрів (дуже часто від 26 мм).

Швидкість обертання і ударів

Швидкість обертання і швидкість ударів вказують на те, скільки обертальних і поступальних рухів відповідно робить робочий елемент перфоратора за одиницю часу.

Швидкість обертання у перфоратора може бути від 230 до 2300 об/хв. Причому у невеликих побутових перфораторів швидкість обертання вища (близько 1500-2000 об/хв), а у професійних – вона нижча (близько 230-450 об/хв).

Швидкість ударів може бути від 2150 до 5800 уд/хв.

Для нормального побутового використання можна порекомендувати модель зі швидкістю обертання 1000-1500 об/хв і частотою ударів 4000-4500 уд/хв.

Вага перфоратора

Вага ручних інструментів, відіграє значну роль при їх виборі. Вибір перфоратора не є винятком, адже від цього показника залежить те, як довго Ви зможете з ним працювати.

Вага перфоратора може бути від 2,2 до 12 кг і залежить в основному від його потужності.

Легкими вважаються перфоратори вагою до 3 кг, середніми – від 3 до 5 кг і важкими – понад 5 кг.

Хороший побутовий перфоратор важить орієнтовно 2,6-3,3 кг.


Додаткові характеристики

Крім перерахованих основних, потрібно також звернути увагу на , такі як:

·         – Регулятор перемикання швидкостей. Він допомагає визначати швидкість роботи перфоратора, в залежності від специфіки роботи;

·          Реверс. Дозволяє здійснювати рухи обертового елемента в протилежному напрямку, що допомагає легко витягати свердло.

·         – М’який спуск. Як і в болгарці, система м’якого спуску допомагає уникнути різких ривків при включенні інструменту.

·         – Антивібраційна система. Допомагає зменшити негативний вплив вібрації на оператора.

·         – Стопор вимикача. Це спеціальний фіксатор, який допомагає уникнути постійного тримання вимикача пальцем.

·         – Муфта для захисту від заклинювання бура. Вона захищає двигун, а також оператора в тому випадку, якщо працюючий бур заклинює. Виробники перфораторів намагаються встановлювати дану муфту майже на всіх виробах, але перевірити її наявність не завадить.

·         – Система Vario-lock. Ця система допомагає міняти кут робочої площини інструмента.

8 June, 2018
Застосування віброрейки в сучасному будівництві

Застосування віброрейки в сучасному будівництві

Специфіка створення бетонних поверхонь має на увазі ідеальне вирівнювання і гранично високу щільність готового матеріалу. Тому для ефективного та легкого ущільнення бетонної суміші ідеальним помічником може стати віброрейка.

Принцип роботи віброрейки

Віброрейка – сучасне, просте та надійне обладнання, що складається з металевої рами, на якій кріпиться вібраційний механізм. Найпоширенішим матеріалом для їх виготовлення є алюміній.  Будівельний інструмент поміщають на ущільнювану поверхню і переміщують по ній у міру ущільнення масиву.

Працювати віброрейкою досить просто. Перед заливкою бетонної суміші потрібно встановити напрямні в горизонтальному напрямку на нульовому рівні. Бетонний розчин слід заливати так, щоб рівень суміші був вище нижніх країв пристрою. Після цього на них встановлюють інструмент. Потім можна почати ущільнювати та вирівнювати саму поверхню. Для цього потрібно запустити механізм і протягувати рейку відповідно напрямними.

 Існує класифікація віброрейок за типом приводу:

 Електричні - економічні, але потребують джерел електроживлення при роботі. Перевагою електричних віброрейок є те, що вони екологічні, можуть працювати у приміщеннях без викидів вихлопних газів.

 Бензинові продуктивніші тому, що не залежать від наявності на робочому майданчику джерел електричної енергії.

Плаваючі віброрейки для бетону. Даний тип обладнання дуже легкий і при роботі не занурюється в розчин. Ціна віброрейки плаваючого виду порівняно невисока, це обладнання стане в нагоді вам, якщо є необхідність обробки великих площ. Якщо вам потрібно обробляти розчин високої щільності або якщо довжина профілю велика, то варто купити віброрейку з бензиновим двигуном.

Функціонуючі по напрямних віброрейки  для бетону. Профілі такого обладнання робляться з алюмінію або сталі, довжина їх варіюється в залежності від моделі. Перевагою є автоматизація роботи. Крім того, даний вид обладнання має велику потужність. Ціна віброрейки такого виду вище, але купити віброрейку для бетону, що функціонує по напрямних, все ж варто, якщо доведеться працювати з бетоном високої щільності.

З реверсом. Реверсівні прилади здатні працювати по бетону в різному напрямку, що прискорює роботу і робить процес ущільнення ефективнішим. 

8 June, 2018